O Nas

Gabinet Weterynaryjny PsoKot powstał w grudniu 2013 roku jako kontynuacja Gabinetu Weterynaryjnego Visvet.

Mieścimy się w lokalizacji od wielu lat kojarzonej z działalnością weterynaryjną. Podstawę zespołu stanowi dwóch lekarzy: lek. wet. Ilona Blanc i lek. wet. Joanna Wiśniewska.

Współpracujemy dodatkowo z uznanymi specjalistami: lek.wet. Jackiem Wośko (radiologia i kardiologia), lek.wet. Jarkiem Balcerzakiem (onkologia) i lek.wet. Kubą Boguszewskim (okulistka).

W naszej codziennej pracy stawiamy przede wszystkim na jakość wykonywanych usług, opartą na bogatym doświadczeniu i ciągłym pogłębianiu wiedzy. Systematycznie uczestniczymy w sympozjach i szkoleniach w kraju i za granicą.

Współpracujemy z Fundacją Azylu Koci Świat.

Mamy również podpisaną umowę o świadczenie usług weterynaryjnych finansowanych w ramach ubezpieczeń psów i kotów oferowanych przez firmę LYNX.
Leczymy pacjentów z polisą PETSUPPORT, jak również wykonujemy badania wstępne wymagane do wykupienia ubezpieczenia.

lek.wet. Ilona Blanc
Specjalista Chorób Psów i Kotów ??

DSC_1869
Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam już jako kilkuletnia dziewczynka podczas zabawy w szpital dla zwierząt. Chętnie wcielałam się też w rolę Szarika w czasie zabawy z rodzeństwem w Czterech Pancernych. W trochę starszym wieku był już kontakt z żywymi zwierzętami – chomikiem kupionym w tajemnicy przed rodzicami. Po pokonaniu przeszkody w postaci alergii, dalej poszło już gładko. Pojawiały się kolejne chomiki, króliki, świnki morskie, szynszyla wełnista, koty, psy, a nawet koń.

Dyplom lekarza weterynarii uzyskałam w 2004 roku w SGGW w Warszawie. Po studiach pracowałam w dużych warszawskich klinikach zdobywając cenne doświadczenie. Ciągle czując niedosyt wiedzy, chętnie brałam i nadal biorę udział w konferencjach i warsztatach. W celu podniesienia swoich kwalifikacji ukończyłam studia podyplomowe, uzyskując tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów.

W 2013 roku założyłam Gabinet Weterynaryjny PsoKot w Pruszkowie. „Zmęczona” formatem dużych lecznic stworzyłam miejsce z założenia kameralne, gdzie do pacjenta podchodzimy indywidualnie i bez pośpiechu.

W utrzymaniu równowagi między pracą i życiem osobistym pomaga mi rodzina. Prywatnie jestem mamą Stasia i Mani oraz czworonogów: Charliego (mój psi syn), Kreci (kotki), Chrupcia-Tupcia (świnki morskiej) oraz Jolki-Krejzolki (chomika). Ogromne wsparcie mam też ze strony męża Pawła.

Praca jest moją pasją, dlatego wykonuję ją z przyjemnością.

 

lek.wet. Joanna Wiśniewska ??

DSC_1674b

Psie i kocie sprawy to moja specjalność. Nie ważne, czy Państwa ulubieniec dopiero poznaje świat, czy poznał go już bardzo dobrze – każdy pupil może liczyć na czułą, troskliwą i dopasowaną do jego potrzeb opiekę.

Mam ponad 6-letnie doświadczenie w zawodzie lekarza weterynarii, jestem również inżynierem zootechniki. W wolnych chwilach moją pasją jest pszczelarstwo, seriale kryminalne, reportaże i eseje podróżnicze oraz długie spacery z moją 13-letnią psią towarzyszką o imieniu Gucia.