O Nas

Gabinet Weterynaryjny PsoKot powstał w grudniu 2013 roku jako kontynuacja Gabinetu Weterynaryjnego Visvet.

Mieścimy się w lokalizacji od wielu lat kojarzonej z działalnością weterynaryjną. Podstawę zespołu stanowi lek. wet. Ilona Blanc.

Współpracujemy z uznanymi specjalistami z zakresu chirurgii, ortopedii, radiologii,  kardiologii i okulistyki.

W naszej codziennej pracy stawiamy przede wszystkim na jakość wykonywanych usług, opartą na bogatym doświadczeniu i ciągłym pogłębianiu wiedzy. Systematycznie uczestniczymy w sympozjach i szkoleniach w kraju i za granicą.

lek.wet. Ilona Blanc – Specjalista Chorób Psów i Kotów

Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam już jako kilkuletnia dziewczynka podczas zabawy w szpital dla zwierząt. Chętnie wcielałam się też w rolę Szarika w czasie zabawy z rodzeństwem w Czterech Pancernych. W trochę starszym wieku był już kontakt z żywymi zwierzętami – chomikiem kupionym w tajemnicy przed rodzicami. Po pokonaniu przeszkody w postaci alergii, dalej poszło już gładko. Pojawiały się kolejne chomiki, króliki, świnki morskie, szynszyla wełnista, koty, psy, a nawet koń.

Dyplom lekarza weterynarii uzyskałam w 2004 roku w SGGW w Warszawie. Po studiach pracowałam w dużych warszawskich klinikach zdobywając cenne doświadczenie. Ciągle czując niedosyt wiedzy, chętnie brałam i nadal biorę udział w konferencjach i warsztatach. W celu podniesienia swoich kwalifikacji ukończyłam studia podyplomowe, uzyskując tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów.

W 2013 roku założyłam Gabinet Weterynaryjny PsoKot w Pruszkowie. „Zmęczona” formatem dużych lecznic stworzyłam miejsce z założenia kameralne, gdzie do pacjenta podchodzimy indywidualnie i bez pośpiechu.

W utrzymaniu równowagi między pracą i życiem osobistym pomaga mi rodzina. Prywatnie jestem mamą Staszka i Mani oraz Charliego (mój psi syn), kotki Kreci oraz babcią (!) Stefana, niepokornej hucułki Aruby i chomika Sprintera.

Praca jest moją pasją, dlatego wykonuję ją z przyjemnością.

lek. wet. Monika Maruszewska

Absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej warszawskiej SGGW. Już na studiach zainteresowana leczeniem zwierząt towarzyszących, udzielała się w kole naukowym oraz pracowała jako wolontariusz pomagając w organizacji Międzynarodowego Kongresu Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt. Ukończyła kurs hirudoterapii zwierzęcej.
Studia wybrała z pasji i miłości do ,,braci mniejszych”. Od dziecka w domu rodzinnym opiekowała się swoim ,,małym zoo”. Obacnie właścicielka 2 szczurków.
Poza godzinami pracy interesuje się podróżami i gotowaniem.

Ewa Blanc ????

W Gabinecie PsoKot pracuje na stanowisku technika weterynarii, ale w rzeczywistości to „Człowiek Orkiestra”. Zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Wspiera pracę lekarzy umożliwiając szybszą obsługę pacjentów. Jest dyplomowanym groomerem ? ? ?. Dzięki ogromnej cierpliwości i wyjątkowemu podejściu do zwierząt, nawet najbardziej zaniedbane pieski jest w stanie zmienić w prawdziwe bóstwa. W razie awarii, wymieni kran lub naprawi cieknącą spłuczkę ?
Prywatnie jest mamą Mai, suczki Mery oraz kotek: Iwonki, Safiry i Grafi. Fanka motoryzacji. W wolnych chwilach jeździ lawetą niosąc pomoc koniom mechanicznym ?.